Tanıtım
Yazılım Mühendisliği Lisans Programı; temel mühendislik ve matematik katkısıyla kullanıcı gereksinimlerini belirleyebilen, yazılım tasarlayabilen ve geliştirebilen, endüstride olan ihtiyaçları karşılamak amacıyla bilişim teknolojilerini kullanabilen, değişimlere ayak uydurabilen ve çözüm üretebilen mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölümü başarıyla tamamlayan öğrenciler yazılım projelerinde; analiz, tasarım, kodlama, sınama ve yöneticilik gibi her kademede yer alacak şekilde donatılmış, mobil ve web tabanlı uygulamalar geliştirebilen, veri bilimi ve yapay zeka gibi en güncel alanlarda bilgi ve tecrübe sahibi Yazılım Mühendisleri olacaklardır. 
 
Lisans seviyesinde eğitime 2022-2023 yılında başlayacak olan Karabük Üniversitesi, Yazılım Mühendisliği eğitim dili Türkçe olup 40 öğrenci alınacaktır. İngilizce zorunlu hazırlık olmayıp öğrencilerimiz 1. sınıftan başlayacaktır. Dört yıllık eğitim süresinin ilk yıllarında temel mühendislik dersleri verilmekte; üçüncü ve dördüncü sınıflarda ise zorunlu yazılım mühendisliği derslerinin yanı sıra birçok seçmeli ders seçebilme olanağı sunulacaktır. Ayrıca son sınıfta bir dönem olmak üzere bir yazılım şirketinde sigortalı olarak uygulamalı eğitim alabileceklerdir. Bölümümüzde 1 Doçent Doktor ve 4 Doktor Öğretim Üyesi görev yapmaktadır.
 
Yazılım Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Fakültesi bünyesinde, Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsü yerleşkesinde bulunmaktadır. Bu yerleşkemizde öğrencilerimize uygulamalı ve teorik eğitimin yanı sıra sosyal olanaklar da sunulmaktadır. Bölümümüz, öğrencilerine kaliteli bir eğitim imkânı sunarak hem akademik kadrosunu hem de altyapısını yazılım teknolojilerindeki değişime ayak uyduracak şekilde geliştirmekte; bilgili, bilinçli, kendini güncel tutan, etik değerlere önem veren Yazılım Mühendisleri yetiştirme gayesindedir.

Bölümümüz hakkında bilgilendirme için tıklayınız.

Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları Klavuzu için https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2022/YKS/kontkilavuz19072022.pdf 

 
Karabük'te Üniversite Eğitimi
Üniversite Tanıtım
Mühendislik Fakültesi Binası