Tanıtım
Makine Mühendisliği Bölümü, her türlü mekanik sistemlerin ve enerji dönüşüm sistemlerinin tasarımı, geliştirilmesi, üretiminin planlanması ve bakım konularında eğitim ve araştırma yapan en eski ve alanı en geniş mühendislik dalıdır.

Bölümümüz, ilk olarak 2008-2009 eğitim-öğretim yılında aldığı 43 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Bölümümüzde %30 İngilizce ve %100 İngilizce eğitim verilmekte, birinci ve ikinci öğretimler dâhil olmak üzere, 4 lisans programı sürdürülmektedir.

Makine Mühendisliği Bölümü fakültemizin, eğitim, öğretim ile ilgili programları, öğretim üyesi ve laboratuvar imkânları ile birlikte üniversitemizi, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etme ve bu doğrultuda geleceğin makina mühendislerini yetiştirme misyonuna ve vizyonuna sahip bir bölümüdür.

Makine Mühendisliği Bölümü'nde çift ana dal programı ve yan dal programı uygulanmaktadır. Başarılı öğrencilerimiz istedikleri takdirde, Endüstri Mühendisliği ve Metalürji ve Malzeme Mühendisliği programlarından aldıkları fark derslerden başarılı olmaları durumunda ikinci bir mühendislik alanında lisans diploması veya mühendislik sertifikası alabilmektedirler.

Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerimiz son iki yarıyılda eğitimlerini enerji alanı veya konstrüksiyon ve imalat alanından birisini tercih ederek ilgi duydukları alanda yeterlilik kazanma fırsatına sahiptirler.


Makine Mühendisliği Programı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

YÖK Atlası
Üniversite Tanıtım

 

Sosyal Medya

https://t.me/+Jhr8LC6rYNtiZTA0

Bölümümüz anlık duyurularını takip etmek için Telegram Grubuna dahil olunuz.