Bölüm Tanıtımı
Mekatronik Mühendisliği; Makine, Bilgisayar, Elektronik ve Kontrol mühendisliği alanlarının ortak noktasında bulunan disiplinler arası bir bölümdür.

2012-2013 Güz döneminde bölümümüze yerleşen 164 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Mekatronik Mühendisliği birinci ve ikinci öğretim programıyla eğitim-öğretime devam etmektedir.

Mekatronik Mühendisliği bölümü 4 Profesör, 2 Doçent, 6 Doktor Öğretim Üyesi ve 3 Araştırma Görevlisi ile alanında yetkin bir akademik kadroya sahiptir. Türkiye'de eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden 60 Mekatronik Mühendisliği programları arasında Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü akademik personel sayısı sıralamasında 4'ncü durumdadır.

Mekatronik Mühendislik Bölümünde çift anadal, yandal, Erasmus ve Mevlana programlarıyla öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri desteklenmektedir. 

Mekatronik Mühendisliği Bölüm Bilgilendirmesi dosyasında da belirtildiği üzere öğrencilerimiz aldıkları dersler ile Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Kontrol ve Makine alanlarda uzmanlaşabilmektedirler. 

Mekatronik Mühendisliği Bölümü 2016 yılından itibaren mezun vermektedir. Mezunlarımız Türkiye'nin en iyi savunma sanayi firmalarında ve alanında en iyi özel sektör ve kamu kuruluşlarında çalışmalarına devam etmektedir.


Karabük Üniversitesi, Türkiye'de eğitim-öğretim veren 200'e yakın devlet ve vakıf üniversiteleri arasında mezunları en hızlı ve en kolay iş bulan üniversiteler arasında ilk 20'de yer almaktadır.

Mekatronik Mühendisliği bölümü hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 

YÖK Lisans Atlası Bilgileri için tıklayınız.  

İletişim Kanalları

Mekatronik Mühendisliği Bölümündeki duyuruları
takip etmek için Telegram Grubuna dahil olunuz.

Grup linki: https://t.me/+dRMsKnovVf41ZDRk

    

Üniversite Tanıtım