2022-2023 Güz Dönemi Final Sınavları Hakkında

2022-2023 Güz Dönemi final sınav programına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Sınav programınızda yapılan güncellemelerini takip edebilmek için fakültemiz ve bölümlerimizin internet sayfasındaki duyuruları ve OBS sistemini günlük takip ediniz. Sınav programında derslerinizi bulabilmeniz için ders kodu adlı sütundan dersinizin kodunu filtreleyebilirsiniz. Lütfen dersinizin adına ve öğretim elemanına dikkat etmeyi unutmayınız.

Tüm sınavlar yüz yüze ve gözetimli olarak fakültemizde yapılacaktır.

Öğrencilerimiz test (çoktan seçmeli) ve yazılı (klasik) olarak iki farklı sınav yönteminde sınavlarını olacaktır. Test sınavları sinav.karabuk.edu.tr veya UNIKA uygulaması üzerinden gözetimli olarak fakültemizde gerçekleştirilecektir. Sınav programında sınav türü "Ödev", "Proje" ya da "Diğer" olarak belirtilen dersler için dersin sorumlusu olan öğretim üyesi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.


Öğrencilerimizin bir kısmının Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından gönderilen formu doldurarak üniversitemizden gönderilen SMS bilgilerini almamayı tercih ettiği öğrenilmiştir. Bu öğrenciler, test sınavları için gönderilen SMS bilgilerine ulaşamamaktadır. Öğrencinin kendi tercihinden kaynaklanan bu durum sonucunda oluşabilecek tüm mağduriyetlerden Üniversitemiz kesinlikle sorumlu değildir. İlgili öğrenciler, Üniversitemizin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile iletişime geçerek SMS tercihlerini değiştirebilirler.


Tüm öğrencilerimizin OBS üzerindeki telefon numarası ile e-posta adreslerini güncellemesi ve aktif olarak takip etmesi önem arz etmektedir.

Test sınavları (sinav.karabuk.edu.tr) için Kullanıcı Adınız: Öğrenci Numaranız Şifreniz: T.C. Kimlik Numaranızdır.

Sınava başlamadan en az 10 dakika önce sınıflarda hazır bulunmanız gerekmektedir. Kendinizi ve sınav envanterlerinizi buna göre ayarlayınız. Sistem (sinav.karabuk.edu.tr ya da UNIKA uygulaması) her öğrencinin sınav saatinde aktif olacaktır. Dolayısıyla sınav saatlerinizden önce sisteme girmeniz söz konusu değildir. Sınav saatinden önce sisteme girmeye çalışıp hata mesajı almanız doğal bir durumdur. Test sınavları ile ilgili diğer hususları onlinesinav.karabuk.edu.tr adresinden okuyunuz.

UNIKA üzerinden yapılacak test sınavlar sınav salonlarında gözetimli olarak gerçekleştirilecektir. Mühendislik Fakültesinde öğrenci sayısı fazlalığından dolayı sadece mobil cihazlar (dizüstü bilgisayar, cep telefonu, tablet vb.) üzerinden UNIKA sınavları gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla sınav esnasında kullanılacak mobil cihazlardan, pillerinin dolu oluşundan ve internet bağlantılarından öğrenci sorumludur. Sınavdan önce pil durumunuzu ve internet bağlantınızı kontrol etmeyi unutmayınız

2022-2023 Güz Dönemi Final Sınav Programı

(AIT181/HST181, TUR181/TRK181 ve YDL183/FOL183 kodlu derslerin tarih saat ve sınıf bilgilerine de yukarıdaki sınav programı bağlantısından ulaşabilirsiniz.)

(Google Chrome ile indirme bağlantısına ulaşamayanların farklı bir tarayıcı kullanması tavsiye olunur.)

NOT:

Muhtemel sınav çakışmalarından dolayı değişiklik olabileceğinden, final sınavları başlamadan bir gün önce mutlaka sınav programının güncel haline OBS sisteminden tekrar bakmayı unutmayınız. Ayrıca fakülte ve bölüm sayfalarındaki ilgili duyuruları mutlaka günlük takip ediniz.