Üniversiteler Arası Sıfır Atık Farkındalık Yarışması
Doğal kaynakların hızla tüketilmesi ve çevresel atıkların giderek artması doğada kirliliğe ve iklim değişikliğine yol açmaktadır. Dünyamızı tehdit eden bu kirliliğin önüne geçebilmek toplumsal farkındalığın oluşmasıyla mümkündür. Sakarya Üniversitesi kamusal sorumluluk bilinciyle Sakarya Üniversitesi öğrencileri ve diğer üniversite öğrencilerini çevre kirliliği hakkında düşünmeye teşvik edip, sıfır atık konusunda toplumsal farkındalığın oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bu amacı gerçekleştirmek ve Sıfır Atık Sisteminin her alanda etkin bir şekilde uygulaması sağlamak, Üniversite öğrencilerinin, akademik ve idari personelinin dikkatini sıfır atık konusuna çekmek ve kamuoyunun tüm kesimlerini bilgilendirmek amacıyla Sakarya Üniversitesinin öncülüğünde Uluslararası Kısa Film Festivalinde Sıfır Atık Temalı Kısa Film özel ödül yarışması ile Üniversiteler
arası Podcast, Fotoğraf ve Sanatsal Tasarım yarışmaları düzenlenmiştir.

Uluslararası Kısa Film Festivali Çevre Özel Ödülü yarışması ile Üniversitelerarası Podcast, Fotoğraf ve Sanatsal Tasarım yarışmalarının ana teması "Sıfır Atık için Farkındalık" olarak belirlenmiştir.

Geleceğimiz olan gençlerimizi ortak bir amaç ile biraraya getirecek olan Uluslararası Kısa Film Festivali Çevre Özel Ödülü ile Üniversitelerarası Podcast, Fotoğraf ve Sanatsal Tasarım yarışmaları neticesinde Sıfır Atık hakkında bugünün gençleri ile toplumda farkındalık oluşturacak ve gelecek nesillere katkı sağlayacaktır.

Tüm detaylar için https://sifiratik.sakarya.edu.tr/