İşyeri Eğitimi Duyurusu

Bölüm İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Komisyonuna ibraz edilmesi için “İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Başvuru ve Kabul Belgesi” ile “İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Sözleşmesi”, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisans Akademik Takviminde belirtilen ders başlangıcından en geç 15 gün öncesinde Mühendislik Fakültesi Öğrenci İşyeri Eğitimi Başvuru Formuna yüklenmeli (Son Tarih: 27 Ocak 2022 Cuma) ve belgeler kaşelenmiş ıslak imzalı olarak Bölüm Sekreterliğine elden teslim edilmelidir (Son Tarih: 27 Ocak 2022 Cuma).
                                                                                                                     

Çevrimiçi formları doldurabilmek için öğrencilerimizin ogrencino@ogrenci.karabuk.edu.tr uzantılı kurumsal e-posta adresleri ile giriş yapmaları gerekmektedir.


Mühendislik Fakültesi Öğrenci İşyeri Eğitimi Başvuru Formuna (Bireysel Başvuru Formudur) ulaşmak için tıklayınız.


2022-2023 Bahar Dönemi Mühendislik Fakültesi Öğrenci İşyeri Eğitimi Başvuru Formunu en geç 27 Ocak 2023 Cuma gün bitimine kadar doldurabilirsiniz. (Ek süre verilmiştir.)


Karabük Üniversitesi Protokole Göre İşyeri Eğitimi Öğrenci Başvuru Formuna ulaşmak için tıklayınız.


2022-2023 Bahar Dönemi Karabük Üniversitesi Protokole Göre İşyeri Eğitimi Öğrenci Başvuru Formu en geç 9 Aralık 2022 Cuma gün bitimine kadar doldurabilirsiniz.


Öğrencilerimiz için hazırlanmış tanıtım broşürü: İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Öğrenci Broşürü
İşletmeler için hazırlanmış tanıtım broşürü: İşyeri Eğitimi ve Uygulaması İşveren Broşürü ← İŞLETMEYE VERİLMELİDİR.
https://t.me/+hnaxFb9HidI5Yjc0 Fakültemizin uygulamalı eğitimler hakkındaki duyurularını anlık olarak takip edebilmek için aşağıda bağlantısı verilen Telegram Grubuna katılınız:
Mühendislik Fakültesi Uygulamalı Eğitimler İletişim Grubu

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR:
> KBÜ Üniversite Seçmeli Dersler Koordinatörlüğü Yönergesi'nin 5 inci maddesinin i fıkrasına göre: "7+1 uygulaması olan birimlerde uygulamaya giden öğrenciler uygulamaya gittikleri yarıyılda ÜSD dersi almaz. Ancak uygulamaya gittiklerinde alamayacakları/alamadıkları ÜSD dersini 4. Sınıf Güz veya Bahar yarıyıllarında en az iki üsd dersi alarak telafi ederler."
> İşyeri Eğitimi ve Uygulaması dersini almak zorunlu değildir. Bu dersi, isteyen öğrencilerimiz sadece bir dönemde alabilir ya da istemeyen öğrencilerimiz hiç almaz.
> Alttan devam zorunluluğu bulunan dersleri yüz yüze eğitimle veriliyorsa eğer son sınıf öğrencileri bu derslerini İşyeri Eğitimi ve Uygulaması dersi ile birlikte alamazlar. Bu öğrenciler yönetmelik gereği öncelikli olarak alttan kalan derslerini almak zorunda oldukları için İşyeri Eğitimi ve Uygulaması dersini benzer durumun söz konusu olmaması koşuluyla bir sonraki dönem alabilirler. Uzaktan eğitimle verilen dersler ile devam zorunluluğu olmayan derslerden kalmış öğrenciler ise kredilerinin yetmesi halinde İşyeri Eğitimi ve Uygulaması dersini alabilirler.
> İşyeri Eğitimi ve Uygulaması dersini almak isteyen öğrencilerin İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Başvuru ve Kabul Belgesini ile İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Sözleşmesini aldıktan sonra Mühendislik Fakültesi Öğrenci İşyeri Eğitimi Başvuru Formunu mutlaka doldurmaları gerekmektedir.
> İmzalanıp kaşelenmiş/mühürlenmiş “İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Başvuru ve Kabul Belgesi” ile “İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Sözleşmesi” taratılarak PDF formatında İşyeri Eğitimi Bilgileri Formuna yüklenmelidir. Formda doldurulan bilgilerin mutlaka doğru ve yüklenen “İşyeri Eğitimi ve Uygulaması Başvuru ve Kabul Belgesi” ile uyumlu olması gerekmektedir.
> Form bilgileri eksik olan öğrencilerin işyeri eğitimi yerleri kabul edilemeyecektir.
> İşyeri eğitimi evrakları, bölüm sekreterliklerine elden teslim edilmeli ve kargo/posta yolu ile kesinlikle gönderilmemelidir.
> Öğrenciler uygulamalarına işyeri eğitimi ve uygulaması komisyonundan onay aldıktan sonra başlayabilirler. Komisyonunun onayı olmadan başlanan işyeri eğitimleri geçerli değildir.